ÜMSİAD'ın Temel Vizyonu
İstanbul’da ve diğer illerimizde ticari ve sanayi faaliyetlerini sürdüren iş adamları arasında irtibat ve iletişimi kurarak mevcut konumlarını geliştirmek, ülkemizin ticari ve üretim kültürünü diğer iş insanlarına tanıtmak ve sevdirmek, başta ekonomik konular olmak üzere sosyal, Kültürel, sportif ve diğer sorunlarına çözümler üreterek ilgili kurum ve kuruluşlara iletmek, Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak maksadıyla ilgili faaliyetleri yasalar çerçevesinde yapar,